Планета собак. Чешский фоусек

"Планета собак"- это необыкновенное приключение по собачьему миру. Сколько на планете пород, столько же стран, городов, областей, островов. В программах рассказывается о собаках и собачьей географии.

>>Odkaz na video<<

Český fousek v Ruské televizi!

Nemohl jsem si odpustit trochu neobvyklý úvod.

Mladí přátelé našich Českých fousků se možná lekli, co se nám to dostalo za ruský vir na náš klubový web, starší chovatelé možná zalovili v paměti a vzpomněli si na hodiny ruského jazyka, se kterým jsme byli nuceni se trápit v mládí.

Ruská televize POCCИЯ 1 (obdoba naší ČT1), vysílá pořad „Планета собак“ (Planeta psů). Tvůrci tohoto pořadu oslovili v březnu vedení našeho klubu, že by rádi natočili díl o Českém fousku.  Výbor klubu pověřil mě, abych projednal a připravil natáčení s ruskou produkcí pořadu.

Jak se píše v rusky psaném úvodu:

„Planeta psů“ – to je mimořádné dobrodružství psího světa. Kolik je na planetě plemen, tolik je zemí, měst, regionů, ostrovů. Pořad vypráví o psech a psí geografii.

Každý díl tohoto pořadu je věnován jednomu plemeni psů. Natáčí se v zemi původu plemene a vypráví o historii dané země, o lidech, kteří v ní žijí a o daném plemenu. V tomto duchu jsem tedy připravil podmínky pro pořad o našem Českém fousku, který se natáčel 1. a 2. dubna v Ovčárech u Mělníka, v Dobrovicích, v Ledcích u Mladé Boleslavi, v Mělníce a v Liběchově.

Velké díky za spolupráci patří mým přátelům z mého domovského MS Dřísy-Ovčáry, kde jsme pro ruský štáb připravili nácvik a předvedení několika disciplín s našimi psy a fenami (hledání, dohledávky, vlečky). Nejvíce štáb televize obdivoval ukázky z přinášení kachny z hluboké vody. Z  počátku nevěřili, že naši psi a feny v tak chladném počasí půjdou do vody. Poté, co se členové štábu přesvědčili, že studená voda nedělá Českému fousku problémy, prohlásili, že takováto práce určitě zaujme mnoho kynologů a lovců v Rusku.

Díky také patří panu Ing. Dušanu Vernerovi z Dobrovic, který umožnil natáčení štěňat. Komentátor pořadu zde pohovořil o odchovu štěňat, výběru vhodného štěněte zájemcem a o rostoucím zájmu o štěňata ČF v zahraničí.

Pořad měl premiéru v Ruské televizi a na několika dalších ruských kanálech začátkem května. Vy se na něj můžete podívat na výše uvedeném odkazu.

Ing. Pavel Dostál – mezinárodní sekretář KCHČF