cshrenfrdehuitplptruskesuk

Přihlášení do členské zóny

Přihlášení pro správu inzerátů a zobrazení dokumentů v členské zóně

cf logo KLUB CHOVATELŮ ČESKÝCH FOUSKŮ

Klubové lesní zkoušky 19.6.2021 - výsledky

Dne 19.6.2021 se opět po roce konali klubové lesní zkoušky ohařů, pořádané Západočeskou pobočkou klubu chovatelů Českého fouska. 
       Zkoušky probíhali v honitbě Ejpovice na Rokycansku kde příští rok proběhne mem. Dr. Khuna. Slavnostní zahájení, na kterém nechyběli ani trubači proběhlo v areálu TJ Sokol Epovice. Ke zkouškám bylo přihlášeno 11 psů a všech 11 se dostavilo, bohužel zástupci Českých fousků byly jen 3. Dále byla zastoupena plemena Německý krátkosrstý ohař, Maďarský ohař, velký a malý Müsterlandský ohař.
        Předsedkyně západočeské pobočky paní Jana Horová  a ředitel zkoušek Jindřich Flaxa pronesli úvodní slovo a poté nás vrchní rozhodčí Jaroslav Šíma str. seznámil s organizací zkoušek a představil nám rozhodčí a pracoviště na kterých budou posuzovat. Nebylo pochyb o skvělém složení sboru rozhodčích, kteří všichni do jednoho nejen posuzují, ale také aktivně vodí své svěřence. Rozhodčí na barvách byly Michal Klasna, Jan Myšička, Jaroslav Šíma ml., na vlečkách Jan Bína a Miloslav Man, na drobných disciplínách Adéla Fryšová a Miroslav Růžička. Čekatelé byly Miroslav Kašpar a Petr Brziak.
        Hned od rána bylo strašné horko a ani v lese nebyla teplota o moc lepší. Nastoupili jsme na první disciplínu přinášení lišky přes překážku a pot se z nás jen řinul. Čekal nás perný den. 
         Po klidech na stanovišti jsme se rozjeli na vylosované pracoviště se zásobami vody na zchlazení nás i našich svěřenců. Zkoušky byly parádně připravené a tým pořadatelů i v tom horku fungoval na 100%. Stanoviště byla připravená, skvěle značená a zkoušky jak se říká odsejpaly. 
         Po dokončení všech disciplín a pečlivém spočítaní výsledků proběhlo slavnostní vyhlášení a předání věcných cen od sponzora kterým bylo krmivo a pamlsky Calibra.
         Z jedenácti startujících uspělo, sedm psů v první ceně, dva ve druhé a dva bohužel neobstáli.    
          Vítězem zkoušek se stal Malý Müsterlandský ohař Brita od Meluzíny vedená JUDr. Petrou Weiglovou, na druhém místě se umístil Německy krátkosrstý ohař Urgo ze Záplav, vůdce Jan Šlouf a na třetím místě se umístila fena Maďarského ohaře krátkosrstého Boldog Kis Méhecske,  tato fena obdržela cenu za nejlepší ohrádku. Cenu za nejlepší práci na probarvené stopě získal Německý krátkosrstý ohař Baron z Smrkového vrchu veden Evou Suchánkovou.

         Tímto bych chtěl poděkovat Západočeské pobočce za pořádání lesních zkoušek, honebnímu společenstvu Ejpovice za propůjčení honitby, rozhodčím za korektní posuzování, sponzorům za věcné ceny, všem pořadatelům za přípravu a hladký průběhu zkoušek a v neposlední řadě trubačům a výbornému občerstvení,  které nás provázelo celý den i při společenském večeru který byl pro účastníky zkoušek připraven.  

Českému fousku zdar

                                                                                                               Petr Matuška

Fotogalerie >> zde <<

Výsledková listina pro

Lesní zkoušky

Místo: Ejpovice                                                                                                                                                                                                                           Datum: 19.6.2021

Jméno, pohlaví, plemeno

Zapsán(a)

Majitel

Vůdce

Celkem bodů

Klasifikace

Poznámka

Pořadí

Ezar od Hlavníku, pes, ČF

ČLP/CF/64591

Zuzana Dvořáková

Zuzana Dvořáková

238

I.c

 

4

Ezra od Hlavníku, fena, ČF

ČLP/CF/64594

Petr Matuška

Petr Matuška

236

I,c

 

5

Urgo ze Záplav, pes, NKO

ČLP/KO/84324

Jan Šlouf

Jan Šlouf

240

I.c

 

2

Baron ze Smrkového vrchu, pes, NKO

ČLP/KO/84139

Eva Suchánková

Eva Suchánková

236

I.c

 

6

Cita z Tanečňáku, fena, ČF

ČLP/CF/64290

Ladislav Kováč

Ladislav Kováč

221

II.c

 

8

Zita Junior od Nezdického potoka, fena, VMO

ČLP/VMO/2144

Ing. Zuzana Menclová

Ing. Zuzana Menclová

232

I.c

 

7

Brita od Meluzíny, fena, MMO

ČLP/MMO/11947/21

Petra Weiglová

Petra Weiglová

240

I.c

 

1

Betyár Kis Méhecske, pes, MOK

ČLP/MOK/6625

PhDr. Radka Pillerová

PhDr. Radka Pillerová

189

II.c

 

9

Easter Vives Bohemia, fena, NKO

ČLP/KO/83788

Ing. Roman Kohout

Ing. Roman Kohout

   

Neobstál-vlečka z liškou

 

Alma z Údolí Dlouhé řeky, fena, NKO

ČLP/KO/83848

Ing. Lucie Moravcová

Ing. Lucie Moravcová

   

Neobstál-vlečka z liškou

 

Boldog Kis Méhecske, fena, MOK

ČLP/MOK/6628/20

Jana Burianová

Jana Burianová

238

I.c

 

3