cshrenfrdehuitplptruskesuk

Přihlášení do členské zóny

Přihlášení pro správu inzerátů a zobrazení dokumentů v členské zóně

Váš profil

přihlášení-pokus

cf logo KLUB CHOVATELŮ ČESKÝCH FOUSKŮ

III. hanácká národní výstava 2008

III. hanácká národní výstava 2008 v Olomouci

Začal nám další rok a s tím i nová kynologická sezóna. Prozatím jen ta výstavní, a to III. Hanáckou národní výstavou psů, která se konala 11.-13.1. 2008 v Olomouci a na kterou se přihlásilo celkem 2964 psů. Je jen škoda, že pro nás „fouskaře“ je stále tento termín trochu nezvyklý a ještě bude asi chvíli trvat než si jej široká fouskařská veřejnost zařadí do svého podvědomí a ve větší míře se jí začne zúčastňovat, ať už jako vystavovatel nebo jako korona. Ti, kteří se jí letos zúčastnili, určitě nelitovali. Fousků bylo přihlášeno sice jen 8, z toho se jeden nedostavil, ale jak se říká „není nás moc, ale samí dobří“. Z toho byli 4 bělouši a 3 hnědáci. Posuzování se velice dobře, fundovaně a s velkým citem zhostil rozhodčí p. Josef Němec. Práce to byla určitě radostná, neboť udělil 6 krát výbornou a pouze 1 krát velmi dobrou.


Vítězem plemene se stal a tím pádem titul BOB získal pes Ron Klape z Brna z chovu p. Ing. Petra Klašky, jehož majitelem je Josef Klaška. Tímto to, ale pro tohoto pejska neskončilo. Po posouzení v kruhu jsme p. rozhodčí Němec, Ing. Klaška a já diskutovali o tom, zda má smysl čekat na odpolední soutěže nebo odjet domů. Závěr byl takový, že pokud vyloženě nespěchají, bylo by dobré se soutěže zúčastnit. A vyplatilo se! Odpoledne totiž pejsek vyhrál celou skupinu VII a čekalo ho poslední zápolení, které ovšem bylo až v neděli odpoledne o vítěze celé III. Hanácké národní výstavy psů. V neděli kolem 17. hodiny nastoupili všichni kandidáti na toto ocenění do kruhu a stalo se to, co asi čekal málokdo:
Vyhrál Český fousek a stal se absolutním vítězem III. hanácké výstavy psů v Olomouci. Tento pejsek ještě absolvoval JZ, PZ, SVP – vše v I.C. Zároveň se na této výstavě v soutěži o nejlepší mladou fenu umístila na 4. místě fena Odryna z Hložku, majitele L. Frnča. Je vidět, že i typicky lovecké pracovní plemeno, jakým českým fousek bezesporu je, může směle konkurovat všem ostatním plemenům psů, chovaným v České republice a nebojím se napsat na celém světě. Je jen škoda, že i přesto, že Český fousek dosahuje na výstavách různého typu doma i v zahraničí výborných výsledků, britské ostrovy mu zůstávají stále uzavřeny. Myslím si, že by jednou ze snah výboru KCHČF mělo být pokusit se toto změnit a vyvinout veškerou možnou aktivitu, aby tomu bylo, co nejdříve jinak. Bylo by určitě velmi záslužné, aby i taková kynologická velmoc, jakou Anglie je, viděla, že i taková malá země jakou je Česko má skvělé psy národních plemen.
Co říci na závěr: Snad jen to, že všem fouskům, kteří na této výstavě uspěli, ze srdce blahopřeji. Jak kdysi řekl americký astronaut N. Amstrong při výstupu na měsíc: „Je to malý krok pro člověka, ale velký krok pro lidstvo“ a já si to dovolím trošku pozměnit „ Je to malý krok v české kynologii, ale velký krok pro Českého fouska“.

Českému fousku do nadcházející výstavní a pracovní sezóny přeji mnoho úspěchů!
Pavel Hermann

 

2008-3hanacka-zaverecky

2008-3hanacka-vitez 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Výsledky III. Hanácké národní výstavy psů:

 

Český fousek – bělouš - psi
Mezitřída
Borek z Chatrnosti – ČLP/ČF/58236, nar. 17.5.2006 – V1 CAC
o: ICH Borek z Duškova dvora Majitel: Ing. Marian Porubský
m: Ila z Těšinovských buků Chovatel: MUDr. Markéta Machová
Třída pracovní
Ron Klape z Brna, ČLP/ČF/58294, nar. 25.5.2006 – V1 CAC,Nár. vítěz, BOB, BIS
o: Fron z Křepických vrchů Majitel: Josef Klaška
m: Tara z Chlápčeny Chovatel: Ing. Petr Klaška

Český fousek – bělouš – feny
Třída mladých
Odryna z Hložku – ČLP/ČF/58651, nar. 19.3.2007 – V1 CAJC, 4. místo v soutěži o nejlepší mladou fenu
o: Car od Bošické skály Majitel: Ladislav Frnčo
m: Tera z Podleska Chovatel: Ing. Jaroslav Havlát
Mezitřída
Ajša z Hrubčické – ČLP/ČF/58315, nar. 17.6.2006 – V1 CAC
o: Lord z Bělečských strání Majitel: Karel Holásek
m: Brita ze Sportovní Chovatel: Jindřich Kadlčík

Český fousek – hnědák – feny
Mezitřída
Orina z Kyjovic – ČLP/ČF/58384, nar. 19.7.2006 – V1 CAC
o: Cyrd od Bošické skály Majitel: Renáta Baráková
m: Era z Rostěnic Chovatel: Pavel Hermann
Třída pracovní
Chora z Kobeřic – ČLP/ČF/58408, nar. 24.7.2006 – VD
o: Car z Přestavlckého revíru Majitel: Ing. Petr Klaška
m: Liva z Dolního dvora Chovatel: Jaroslav Narovec
Mira od Jemiluk – ČLP/ČF/28110, nar. 19.3.2006 – V1 CAC, Nár. vítěz
o: Cyro z Hrabické remízky Majitel: Ing. Eva Pavlíková
m: Ira od Jeníků Chovatel: Milan Jeník