cshrenfrdehuitplptruskesuk

Přihlášení do členské zóny

Přihlášení pro správu inzerátů a zobrazení dokumentů v členské zóně

Váš profil

přihlášení-pokus

cf logo KLUB CHOVATELŮ ČESKÝCH FOUSKŮ

OLV Středočeská pobočka 12.10.2019

Ověření loveckých vlastností - Středočeská pobočka KCHČF

 Ing. Jaroslav Novotný

               Ověření loveckých vlastností ve Sředočeské pobočce KCHČF se uskutečnilo dne 12. 10. 2019 v okolí obce Ledce a Dobrovice v okrese Mladá Boleslav.

 

               K OLV se dostavilo 11 jedinců ČF, z toho 5 psů a 6 fen. Po úvodním proslovu hlavního poradce chovu  Ing. Jaroslava Havláta, byli účastníci rozděleni do dvou skupin. Skupinů psů posuzovali rozhodčí Ing. Jaroslav Novotný a Mgr. Jaroslav Rataj v honitbě Dobrovice, skupinu fen posuzovali Ing. Jaroslav Havlát a pan Václav Baroch v honitbě Semčice.

               S potěšením mohu za sbor rozhodčích konstatovat, že všichni psi a feny předvedli vlohovou polní práci a u žádného jedince se neprojevila bázlivost po výstřelu. Všichni jedinci měli několik možností k prokázání loveckých vlastností výhradně na divoké zvěři a také toho beze zbytku využili. Zkoušení probíhalo v porostech řepy, které byly na dnešní poměry výjimečně zazvěřeny. V prohledávaných porostech se vyskytovalo množství bažantů, zajíců i koroptví a v kombinaci s krásným slunečným podzimním dnem a šikovnými fousky to byl příjemně prožitý den nejen pro vůdce, ale i pro rozhodčí a koronu, protože bylo opravdu na co se dívat.

               Na letošním OLV prospělo všech 11 startujících jedinců. Po poradě rozhodčích byl vyhodnocen jako nejlepší ze psů Uriáš z Hložku, z fen prokázala nejkvalitnější výkon Brita od Chlumínské kamizolky. Během vyhlášení výsledků podal poradce chovu Ing. Havlát o každém jedinci informace o jeho původu a liniovém zařazení.

               Poděkování patří zejména Ing. Jaroslavu Havlátovi a MS Chlum Týnec za propůjčení honiteb a za to, že nám umožnili přezkoušet fousky v již zmiňovaných výborně zazvěřených lokalitách. Poděkování patří také pohostinství v Ledcích, které nám poskytlo zázemí a výborné občerstvení.

Jednotlivé výsledky všech účastníků OLV

Jméno psa

Vůdce

Pohlaví

Hledání

Vystavování

Povaha

Hodnocení

Carreg Gothywen

Vladimír Kurfurst

P

3

3

4

prospěl

Drago od Karlova smrku

Bohumil Krňanský

P

4

3

4

prospěl

Megi od Tyrše

Jan Blažek

P

4

3

4

prospěl

Max Krupá

Stanislav Schenk

P

3

4

4

prospěl

Uriáš z Hložku

František Vondráček

P

3

4

4

prospěl

Anča Střihovhárt

Miroslav Hartman

F

4

4

4

prospěl

Elsa od Aliny z Nehvizd

Josef Novák

F

4

3

4

prospěl

Wiki z Hložku

Ladislav Kovařík

F

4

4

4

prospěl

Lovka Krupá

Martin Skačan

F

4

4

4

prospěl

Megy Krupá

Radek Uher

F

4

3

4

prospěl

Brita od Chlumínské kamizolky

Karel Petrák

F

4

4

4

prospěl