cshrenfrdehuitplptruskesuk

Přihlášení do členské zóny

Přihlášení pro správu inzerátů a zobrazení dokumentů v členské zóně

cf logo KLUB CHOVATELŮ ČESKÝCH FOUSKŮ

OLV Jihomoravská pobočka 12.10.2019

Ověření loveckých vloh JM pobočky  KCHČF se konalo opětovně v honitbě  Mysliveckého spolku Šitbořice na okr. Břeclav . Sraz byl na místní myslivecké chatě  v 8 30 hodin. Na ověření vloh bylo přihlášeno 14 psů a fen, dostavilo se 12 fousků .

Psi byli rozděleni do dvou skupin a posuzovali je tito rozhodčí, kteří jsou aktivními chovateli a vůdci českého fouska, čímž byla zajištěna vysoká odbornost a profesionalita při posouzení:

1 skupina :  pánové  Tinka,Vysloužil st.

2 skupina :  pánové  Toman,Vysloužil ml.

            Po nezbytném nástupu  a veterinární kontrole zahájil zkoušku poradce chovu JM pobočky p.  Vysloužil Emil ml. všechny účastníky s průběhem zkoušky a s požadavky, které jsou na jednotlivé kandidáty chovu kladeny. Polní práce probíhaly v travinách kolem vinic a remízků ,jelikož porosty vojtěšky byly den před OLV postříkány kejdou. Klasicky podzimní mlhavé vlhké a chladné počasí po celé dopoledne zapříčinilo stažení zvěře do neprostupných  křovin kde bylo sucho. I přes tento problém jsme po společném honu a hledání přejeli do lokality k rybníku kde během 30 minut byli vyzkoušeni  všichni psi na divoké pernaté zvěři.  V letošním roce se opět prokázalo že OLV plní svůj účel a eliminují zařazení do chovu jedincům, kteří nemají dobrou povahu, hledání nebo vystavování .  Po ukončení zkoušky jsme zasedli v příjemně vytopené myslivecké chatě a vychutnali si výborné občerstvení připravené pořadateli. Jinak OLV proběhly v přátelské atmosféře všech přítomných a přispěly k přátelskému setkání chovatelů Čf jihomoravské pobočky za což všem zůčastněným děkuji. Zejména touto cestou děkuji pořádajícímu MS Šitbořice za uspořádání těchto zkoušek a okresnímu důvěrníku p. Lengálovi L. za perfektní organizaci.

                                                                       Obastní poradce chovu Vysloužil Emil

Momentky jsou ve >> fotogalerii <<

Jméno feny - psa POVAHA HLEDÁNÍ VYSTAVOVÁNÍ  
Ogar od pitné vody 4 4 4 uspěl
Dyk ze Stoprounských vinic 4 4 3 uspěl
Gorthos Gothywen 4 3 4 uspěl
Dar ze Stoprounských vinic 4 4 4 uspěl
Dasty ESO 4 3 4 uspěl
Quanta z Malého Boubína 2     Neuspěl
Corry z Vrbického rybníka 4 4 4 uspěl
Annie Rumzové pole 4 3 4 uspěl
Heidi z Březové stráně 4 3 3 uspěl
Iva ze Šimárníku 4 4 4 uspěl
Asta z Manova dvora 4 4 3 uspěl
Chyta z Citoňských luk 4 4 4 uspěl