cshrenfrdehuitplptruskesuk

Přihlášení do členské zóny

Přihlášení pro správu inzerátů a zobrazení dokumentů v členské zóně

Váš profil

přihlášení-pokus

cf logo KLUB CHOVATELŮ ČESKÝCH FOUSKŮ

Čeští fousci - prezentace pro děti na Vysočině

           Dne 10.června 2016 uspořádali členové KCHČF sraz českých fousků z Vysocf vysocina1 2016činy, pod záštitou starosty Žďáru nad Sázavou a za účasti OMS Žďár nad Sázavou.  V krásném prostředí Správy městských lesů proběhly ukázky z výcviku a práce ČF v lese,na poli a vodě.

Ukázky byly zaměřeny pro žáky 5 základní školy.  Zůčastnilo se 120 dětí z II., III. A IV třídy ZŠ v doprovodu svých učitelů.

Celá akce byla zahájena trubači,jako na opravdových zkouškách z výkonu psů. Slova se ujal ředitel a zároveň správce ML-Ing.Kamil Leština, který vysvětlil postup provádění jednotlivých disciplín, v lese, na poli a vodě. Zároveň přivítal všechny přítomné - pana starostu a zástupce OMS, pány rozhodčí a personál správy, který vydatně pomáhal při organizaci a průběhu celé akce.

            cf vysocina2 2016 Psi byli podrobeni veterinární kontrole, zkontrolovány byly i čipy, nebo tetovací čísla, která mají pejsci v uchu.

Ukázky byly podle řádu pro posuzování psů z přinášení lišky, vlečky s pernatou zvěří, přinášení kachny z hluboké vody, vodění psa v lese a šoulačky. Dětem bylo vysvětleno, jak každá z disciplín má vypadat. Po dokončení každé ukázky rozhodčí posoudili a známkou ohodnotili výkon každého z pejsků s komentářem ke každé práci.cf vysocina3 2016

             Na závěr akce byli vůdci a jejich psi odměněni poháry, každé z dětí si také odneslo nějakou pozornost od pořadatelů této akce. Ukázka z výcviku psů se setkala s velkým úspěchem,byla poučná pro žáky i jejich pedagogy. V příštím roce bychom chtěli v této práci pro děti pokračovat.

cf vysocina4 2016

            Za uspořádání a přípravu a zdárný průběh této akce je potřeba poděkovat Ing.Kamilu Leštinovi, za fotografie Ing.Slavingerovi,personálu správyML, přátelům ČF, rozhodčím,

Za JM       – Jiří Půža , Jaroslav Jirka, Zdeněk Smažil

Za JČ        - Iva Leštinová

Za Sev.Č. – Bohumil Duben, Zdeněk Pařík