cshrenfrdehuitplptruskesuk

header2018 5

 

Přihlášení/Login

Přihlásit se Registrovat

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Reload Captcha

KLUB CHOVATELŮ ČESKÝCH FOUSKŮ

UPOZORNĚNÍ: termín pro zaplacení členských příspěvků je do 31.3.2018. Jak zaplatit naleznete v rubrice ČLENSTVÍ, MATRIKAProsíme o platbu převodem na účet klubu. Je to snáze dohledatelné, jednodušší jak pro Vás, tak následně pro evidenci v matrice a urychlíte tím i Vaše spádové schůze, kde je možná platba v hotovosti.

Světový pohár českých fousků

Setkání českých fousků , jejich majitelů a chovatelů z České republiky a zahraničí  29. a 30. září 2018 na Konopišti , soutěž a výstava,  více >> zde   

Chovni psi

Karty a fotky chovných psů

              Karty chovných psů vyhotovuje hlavní poradce chovu vždy na konci kalendářního roku (případně i v průběhu roku)  po obdržení všech patřičných náležitostí, které jsou uvedeny v >> zápisním řádu.     Karty následně rozesílá na oblastní poradce chovu a také ke zveřejnění na webových stránkách.

              Na webových stránkách je možné zveřejnit fotku psa, nejlépe ve výstavním postoji. K tomu je určena kolonka vedle karty psa. Pokud máte zájem, zašlete fotku na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nejlépe v plné velikosti ve forátu JPG.

Vysvětlení ke značkám v chovných kartách - Článek z 28.10.2010 Jak dál v chovu českého fouska, který byl zveřejněn na předešlých stránkách klubu. Výtah z článku:

"Značkami „L/L“ se označuje jedinec (fena nebo pes), který byl z chovu vyřazený pro lysivost druhého a vyššího stupně nebo nechovný jedinec, trpící lysivostí druhého a vyššího stupně. Značkou „L“, kterou se označuje přenašeč vlohy pro lysivost, se pak označuje potomek psa nebo feny, který byl vyřazený pro lysivost. Ale I OBA RODIČE OLYSALÉHO PSA (označený „L/L“) MUSÍ MÍT NEJMÉNĚ JEDNO „L“, i když sami nikdy neolysali. Jestliže již jedno „L“ některý z nich má, tak se připíše druhému rodiči, a to do všech rodokmenů (chovných karet) všech psů a fen, kde se tento/tito jedinec/jedinci nacházejí. Jde o neustálé doplňování všech ověřených informací od chovatelů, od okresních důvěrníků od oblastních poradců – o neustálé doplňování databáze."

  • Zveřejněno: 18. leden 2013